Dbamy o bociany – 2018

W trosce o życie i zdrowie bociana białego po raz kolejny włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Zbieramy sznurki – ratujemy bociany”. Zaprosiłyśmy wszystkich uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły do udziału w ogólnopolskiej akcji. W ten sposób uratowaliśmy niejedno bocianie pisklę. Zebrane sznurki zostały zmierzone i okazało się, że w tym roku uczniowie naszej szkoły zebrali 223 m 34 cm plastikowego sznurka.

Został również rozstrzygnięty konkurs na najdłuższy sznurek ratujący życie bocianów.

Oto wyniki konkursu:

  • I miejsce – klasa 1B SP
  • II miejsce – klasa 3C SP
  • III miejsce – klasa 3D SP

31 maja obchodzą swoje święto bociany białe. Z  tej okazji uczniowie wysłuchali informacji i obejrzeli filmy o tych pięknych i dostojnych ptakach oraz wykonali prace artystyczne.

Bociany to ptaki, które przez nas Polaków przyjmowane są jako dobry znak. Stały się zwiastunem i symbolem wiosny. Na wiosnę wypatrujemy ich z wielką niecierpliwością i cieszymy się na ich widok.

Organizatorkami szkolnej akcji na rzecz bociana białego są nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Joanna Tomasiak – opiekun Szkolnego Klubu Przyjaciół Hrubieszowa oraz Katarzyna Beń – opiekun Klubu Wiewiórka.

Tekst i foto: Katarzyna Beń i Joanna Tomasiak

[alpine-phototile-for-picasa-and-google-plus src=”user_album” uid=”marcinzorba” ualb=”6569093281803327681″ imgl=”fancybox” style=”floor” row=”4″ size=”220″ num=”100″ align=”center”]