Magia baśni – „Królewna Śnieżka” w Teatrze Muzycznym

Dnia 28 listopada 2018 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hrubieszowie, uczestniczyli w niezwykłym przedstawieniu baletowym pt.: „Królewna Śnieżka”, wystawianym na deskach Teatru Muzycznego w Lublinie.

Było to wydarzenie niezwykle emocjonujące. Podziwialiśmy bajkową scenografię, którą tworzyły piękne tła i gra świateł, stroje – dopracowane z największą precyzją, ale przede wszystkim, delektowaliśmy się prawdziwie profesjonalną grą taneczną i aktorską, wzbogaconą przepiękną muzyką, wykonywaną przez Orkiestrę Teatru Muzycznego pod kierownictwem Jacka Bonieckiego.

Spektakl oparty jest na technikach klasycznej choreografii, wzbogacanej technikami cyfrowymi. Perfekcja i mistrzostwo artystów pozwoliły na stworzenie narracji wielkiego i znanego wszystkim dzieła widowiskowym tańcem snującym barwną opowieść.

„Królewna Śnieżka” to jedna z najpiękniejszych i najbardziej znanych bajek. Jej baletowa wersja została skomponowana w roku 1970 przez Bogdana Pawłowskiego na podstawie libretta Witolda Borkowskiego i Stanisława Piotrkowskiego. Przez wiele lat i także współcześnie bawi ona młodego widza doskonałą mistrzowską wirtuozerią.

Również i tym razem niesłabnącą sympatią młodych widzów cieszą się losy pięknej królewny, dzielnego królewicza oraz złej macochy, która nigdy nie rozstaje się ze swym magicznym lustrem. Wspaniale także przedstawiony jest leśny świat zwierząt oraz krasnoludków, w których chatce dobra królewna znalazła schronienie.

Podczas trwania spektaklu wyśmienici aktorzy baletowi grali z dużym wyczuciem, potrafili wczuć się w swoje role oraz wspaniale oddać atmosferę przedstawienia. Niesamowite efekty świetlne i dźwiękowe dodawały całemu widowisku groźnej lecz ciekawej oprawy.

W przedstawieniu na uwagę zasługują również kostiumy, dzięki którym postacie z bajki wyglądały bardzo naturalnie i pięknie. Przeniosły nas w cudowny magiczny świat bajek i pozwoliły na moment zapomnieć o zwykłej codzienności…

Z pewnością w przyszłości raz jeszcze zechcemy spotkać się z bohaterami ulubionych baśni i bajek na deskach Teatru Muzycznego. Bowiem wyrysowana tańcem opowieść o uczuciach i emocjach głównych bohaterów, bogactwo scenografii oraz elegancja kostiumów, to gwarancja dobrej zabawy na wysokim poziomie i niezapomnianych doznań artystycznych.

Uczestnicy wyjazdu uczniowie klas: 4A, 4C, 5D
Kierownik: Beata Polak
Opiekunowie: Alicja Bas – wychowawczyni klasy 4C, Agnieszka Ślażyńska – wychowawczyni klasy 5D, Ewa Flis – wychowawczyni klasy 4A, Joanna Gumiela

Tekst: Agnieszka Ślażyńska
Foto: Joanna Gumiela, Agnieszka Ślażyńska, Alicja Bas

Zdjęcia >>