Rajd rowerowy z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości

19 czerwca 2018 roku klasa 4D pod opieką Pani B. Fabrowskiej, Pani I. Czerw oraz Pani E. Winiarskiej i Pani I. Dęgi wyruszyła na rajd rowerowy z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Każdy uczestnik rajdu miał biało – czerwone wstążeczki oraz chorągiewki przymocowane do roweru.

Naszym pilotem i przewodnikiem był Pan L. Fabrowski.

Uczestnicy rajdu przejechali ponad 25 km z parkingu koło szkoły, ulicą Dwernickiego, Grunwaldzką, poprzez ogródki działkowe, aż do Gródka.

Przejeżdżaliśmy obok Grodziska przy ujściu Huczwy do Bugu – tam weszliśmy na punkt widokowy, aby zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Następnie trasa prowadziła przez polną, błotnistą (po ulewnych deszczach) drogą wzdłuż Bugu. Jako, że był to rajd z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę wszelkie trudności na trasie trzeba było pokonać bez marudzenia, tak jak przed 100 laty żołnierze, którzy walczyli w trudzie i znoju o wolność naszego kraju.

W drodze powrotnej, dzięki wsparciu finansowemu Pana W. Antoniuka zjedliśmy pyszne lody.

Zmęczeni, ale jednocześnie dumni z tego, że udało nam się przejechać całą trasę, wróciliśmy do domu.

Tekst i foto: Beata Lichoń – Fabrowska

[alpine-phototile-for-picasa-and-google-plus src=”user_album” uid=”marcinzorba” ualb=”6573530274029203649″ imgl=”fancybox” style=”floor” row=”4″ size=”220″ num=”100″ align=”center”]