Wycieczka klasy 2A do Chełma

24 października 2018 roku zamiast kolejnego dnia spędzonego w ławce szkolnej postanowiliśmy spędzić ten dzień przyswajając wiedzę za pomocą zmysłów. Klasa 2a Szkoły Podstawowej numer 2 w Hrubieszowie, wraz z wychowawcą panią Elżbietą Charatynowicz, oraz rodzicami panią Justyną Jantas, Sylwią Laskowską, oraz panem Wojciechem Mączką i Mariuszem Puczykiem wyruszyliśmy na spotkanie z przygodą.

Punktualnie o godzinie 8.00 wyjechaliśmy spod budynku szkoły w stronę Chełma. Pierwszym punktem naszej wycieczki były Podziemia Kredowe w Chełmie. Jest to jedyna tego typu kopalnia w Europie. W kopalni zobaczyliśmy liczne ekspozycje archeologiczne, geologiczne i historyczne. Spacer kredowymi korytarzami dostarczył nam niezapomnianych wrażeń, a największą z pewnością atrakcją było spotkanie ze strażnikiem podziemi – legendarnym Duchem Bieluchem. Okazał się być bardzo miłym i przyjaznym duszkiem.

Kolejnym punktem w programie wycieczki był Aqapark w Chełmie, gdzie pod czujnym okiem wychowawcy, rodziców i ratowników mogliśmy skorzystać z wszelkich atrakcji wodnych. Czas spędzony w wodzie, przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych wiele radości i przyjemnych wrażeń.

Ostatnim punktem wycieczki, był oczywiście obiad, który jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki znikał z naszych talerzy.

Pomimo niesprzyjającej pogody, zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Hrubieszowa.

Tekst i foto: Elżbieta Charatynowicz

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.