Wycieczka klasy 4B do Teatru Muzycznego

31 października 2018 roku uczniowie kl 4B pod opieką pań Marii Heflich, Marzeny Kańkowskiej i Beaty Fabrowskiej udali się na wycieczkę do Teatru Muzycznego w Lublinie. Obejrzeliśmy musical „Kopciuszek” w adaptacji i reżyserii Jerzego Turowicza. Zdobyliśmy wiedzę o teatrze, zajrzeliśmy pod scenę, by zobaczyć orkiestron, byliśmy w kawiarence teatralnej, obok nas przechodzili aktorzy. Trzem naszym kolegom udało się zatańczyć na balu, wystąpili na scenie w roli paziów.

„Dawno, dawno temu dzieci słuchały bajek opowiadanych przez Babcie. Dziś, w epoce telewizji i Internetu, Babcie zastąpiły płyty z filmami i gry komputerowe. Nasza bajka pokazuje, że mimo coraz powszechniejszego dostępu do cudów techniki, babcina opowieść zawsze będzie dzieciom towarzyszyć. I opowiada nasza Babcia baśń o Kopciuszku, tę, którą wszyscy znamy. Jest w niej zła macocha, są złośliwe i egocentryczne siostry, ale jest też dobra i skromna dziewczynka, nazywana przez nie Kopciuszkiem. Jest też dobra wróżka, która pozwala Kopciuszkowi spełnić marzenie o balu. Wszystko jak w bajce ze starej książeczki.” (cyt z opisu zamieszczonego na stronie teatru)

Oto, w jaki sposób połączyli twórcy starą baśń z nowoczesnością. Babcia, która opowiada baśnie używa komputera, zna się na jego obsłudze. Ma wnuczki, dwa wiruski, które pięknie tańczą i śpiewają, ucząc, jak należy mądrze korzystać z komputera. Bajki są ponadczasowe, uczą więc jak być dobrym i mądrym w każdej epoce.

Muzyki w czasie naszej wycieczki było więcej. Z racji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Pani od muzyki Beata zorganizowała warsztaty śpiewania pieśni legionowych. Śpiewaliśmy z werwą i zaangażowaniem. Graliśmy je na instrumentach. Wszyscy bardzo dużo skorzystaliśmy, było wesoło, muzycznie, patriotycznie. Zadowoleni wróciliśmy do domu.

Tekst: Maria Heflich
Foto: Beata Lichoń – Fabrowska

Sorry:
- Please recheck your ID(s).
- If you are showing a private album, check that the "Retrieve Photos From" option is set to "User's Private Album" and that the Authorization Key is correct.