Wycieczka klasy 7A do Wrocławia

Pod opieką pani Jolanty Jurczyńskiej i pana dyrektora Andrzeja Jurczyńskiego spędziliśmy cztery czerwcowe dni we Wrocławiu. Wycieczka wzbogaciła naszą wiedzę i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Wielu z nas po raz pierwszy jechało koleją. Komfort jazdy  wynagrodził nam długą 10 godzinną podróż.

Zakwaterowanie w centrum Wrocławia na Wyspie Słodowej było doskonałą bazą do spacerów po mieście. Podziwialiśmy Stare Miasto, Ostrów Tumski z Mostem Zakochanych, Rynek z piękną fontanną i pomnikiem Aleksandra Fredry, budynek Ratusza Miejskiego oraz piękne  zabytkowe kamienice. Udało nam się także znaleźć kilka wrocławskich krasnali.

Mieliśmy okazję zobaczyć Ogród Botaniczny z bogatą kolekcją egzotycznych roślin i Muzeum Przyrodnicze  w którym bardzo podobała nam się między innymi  kolekcja motyli i szkielet wieloryba.

Hydropolis to kolejne ciekawe miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Zachwyciły nas w nim przede wszystkim: łódź podwodna, wir wodny, interaktywna mapa Wrocławia i ruchoma makieta Ziemi. Siedzieliśmy w batyskafie, podobnym do tego, w którym przebywali naukowcy badający Rów Mariański – najgłębszy znany nam obszar podwodny. Wielu z nas spędziło sporo czasu w strefie relaksacyjnej – gdzie na wspaniale podświetlanych leżakach, zapadało w kontemplacje, na tle gwieździstego nieba, z ogromnym, wędrującym po nim księżycem.

Nasz kontakt z przyrodą to także wizyta w Ogrodzie Zoologicznym i Afrykanarium. Na 33 ha mieszka tam 5 tys. zwierząt, przedstawicieli 900 gatunków ze wszystkich kontynentów i środowisk. Afrykanarium jest podzielone na 5 stref. W każdej z tych stref mogliśmy oglądnąć różnorodne zwierzęta m.in:

  1. Morze Czerwone: ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb,
  2. Afryka Wschodnia: hipopotamy nilowe, mrówniki oraz najmniejsze antylopy świata, czyli dikdik,
  3. Kanał Mozambicki: żółw zielony, rekiny, płaszczki,
  4. Wybrzeże Szkieletów: kotiki afrykańskie oraz pingwiny przylądkowe,
  5. Dżungla nad rzeką Kongo : krokodyle, manaty.

Mieliśmy okazję zobaczyć także jeden z obiektów światowego dziedzictwa UNESCO znajdujących się w Polsce – Halę Stulecia. Na jej tle obejrzeliśmy multimedialny pokaz fontann. Podczas spaceru po Ogrodzie Japońskim podziwialiśmy  malownicze strumienie wodne, liczne drewniane budowle z oryginalnymi japońskimi latarniami Uwagę naszą przyciągały  również unikatowe formy bonsai . Ten urokliwy ogród zrobił na nas naprawdę wielkie wrażenie. Urocze alejki, różnorodna roślinność, kamienne ozdoby oraz wodne kaskady podziałały na nas kojąco.

Ostatnim etapem wycieczki był wjazd na 49 piętro Sky Tower – najwyższego budynku we Wrocławiu, skąd roztaczał się przepiękny  widok  na  miasto i okolice .

Niestety pan dyrektor nie mógł być z nami bo pilnował naszych bagaży na poczekalni dworcowej J. Dziękujemy naszym opiekunom za ciekawie, aktywnie i różnorodnie spędzony czas.

Tekst: klasa 7A
Foto: Jolanta Jurczyńska, Andrzej Jurczyński

[alpine-phototile-for-picasa-and-google-plus src=”user_album” uid=”marcinzorba” ualb=”6569087459763150593″ imgl=”fancybox” style=”floor” row=”4″ size=”220″ num=”100″ align=”center”]